Čaje

Čaje připravuji ze sušených bylinek, které sbírám v Českém středohoří a v Českém ráji a suším na půdě dřevníku, jak to dělávali naše babičky. Sušené bylinky nadrolím a připravuji buď jedno druhové a nebo bylinkové směsi.

PŘÍJEMNÝ SPÁNEK-složení meduňka, levandule, vrbovka úzkolistá, lípa květ, chmel, kozlík a mateřídouška. Podporuje zdraví spánek a celkově zklidňuje.

NA POSÍLENÍ LEDVIN-složení kopřiva list, vojtěška, řepík lékařský, pampeliška list, bříza list a rakytník list. Posiluje ledviny a močový měchýř.

NA PRŮDUŠKY A PLÍCE-květ pampelišky, šalvěj, proskurník, květ divizny, kopřiva, lípa květ a mateřídouška. Posiluje plíce a průdušky.

NA POSÍLENÍ IMUNITY-kopřiva list, máta, lichořeřišnice list a květ, meduňka a rakytník list. Posiluje imunitní systém.

NA OČISTU TĚLA-kopřiva list a kořen, bříza list, bršlice, pampeliška list a květ a vlaštovičník. Čistí celý organismus.

NA ZAŽÍVÁNÍ-fenykl, měsíček květ, chmel, rakytník list, pampeliška list a květ, ostružina list a jahoda list. Blahodárně působí na celé zažívání.

NA SLINIVKU-složení majoránka, máta, mateřídouška, tužebník, hluchavka, měsíček a pampeliška list. Posiluje slinivku a zažívání.

ČAJ NA JÁTRA-složení měsíček, vojtěška, pampeliška květ, tymiján, svízel a třezalka. Posiluje játra a žlučník.

Je možné připravit čaj na vaše přání. Více informací vám rád pošlu na e-mail. Neváhejte mi napsat na masaze.zdravi@centrum.cz

Autor článku:

Petr Lacina

Je příznivcem přírodní medicíny a očistných technik těla, které předává a učí dál. Během posledních let absolvoval semináře u několika učitelů (B. Tichanovský, L. Fotina…)a našel si vlastní způsob, jakým předávat masáže a ozdravné techniky na celkové ozdravení organismu. V roce 2009 dokončil školu reflexní terapie u manželů Patakyových. Prošel také zasvěcením do všech stupňů Reiki a od roku 2010 pořádám kurzy, na kterých dále zasvěcuji své studenty. Vedle ozdravných metod a masáží se aktivně věnuji zdravému pohybu. Od roku 2006 pořádá s týmem instruktorů pravidelné kurzy bojového umění Tai-chi, pravidelné kurzy ZDRAVÁ ZÁDA se cvičením na ozdravení páteře a kloubů a další ozdravné víkendové semináře s různým souvisejícím zaměřením. Kurzy masáží a ozdravné pobyty vede od roku 2010. Vše co předává ostatním, sám také aktivně používá ve svém vlastním životě. „Toto není doba na předávání teorie vyčtené z knih, ale praxe a zkušeností, tedy toho, co a jak používáme a prožíváme ve svém každodenním životě. Všechno co dělá vede k návratu sami k sobě a napojení se na vnitřní moudrost těla.

Další přízpěvky Petra:

Oleje
Na vlasy
Tělové balzámy