Thajský víkend s masáží a bylinkami

Thajský víkend s masáží a bylinkami

08. 11. 2019: 18:00
10. 11. 2019: 14:00

Roškopov 60
Stará Paka

Cena: 3 490Kč
Průvodci: David

Víkendový kurz zaměřený na sestavu thajské masáže nohou rozšířený o využití thajské bylinkové praxe. Kurz je otevřený i začátečníkům, ženám i mužům, kteří nemají s thajskou masáží zkušenosti a zájemcům o bylinkaření a alternatvní léčení a v neposlední řadě i všem, co touží po víkendové relaxaci na horském vzduchu , u krbových kamen a s možností využítí thajské parní bylinkové sauny.
 

 • Během dvoudenního kurzu se naučíme uvolňující sestavu pro hodinovou masáž (každá noha 30 minut).
 • Ukážeme si základní akupresurní a reflexní body na plosce nohy.
 • Seznámíme se s thajskou alternativní medicínou – bylinkami, mastičkami a oleji. 
 • Vyrobíme si masážní bylinkový vak, který se nahřívá v páře a přikládá při masáži na tělo. Ukážeme si také alternativní verzi s českými bylinkami. 
 • Seznámíte se s thajskou bylinkovou parní saunou.

 

Thajská masáž plosek a nohou je rozdělena na olejovou část, reflexní s použitím tradiční thajské dřevěné tyčinky a protahovací. Masáž nevyžaduje zvláštní fyzickou námahu, provádí se na židli a  masážním stole.

Při domácím praktikování ji můžete provádět na pohodlném křesle s taburetem.

Výuka je vhodná i pro laiky a nemaséry!

Kurz doplňuje další thajské masážní techniky celého těla. Thajská masáž nohou se může provádět samostatně.

Seznámíte se s thajskými bylinkami, mastěmi a oleji.

Po skončení víkendu dostanete certifikát o účasti a výukové video.

Na kurzu je možné zakoupit všechny potřebné pomůcky jako dřevěnou tyčinku, thajské masážní balzámy a oleje.

Thajská masáž nohou má velmi hlubokou tradici a první informace pocházejí ze starého Egypta, Číny a Indie. Inspirovala se čínskými starověkými terapiemi. Thajská masáž nohou vychází z nauky o tělesných energetických drahách, které spojují články mezi chodidly a jednotlivými částmi těla a veškerými orgány a žlázami. Stimulace reflexních bodů má pozitivní účinek na celý organismus, působí příznivě na psychiku a odbourávání stresu. Prokrvuje celé končetiny a dochází k čištění skrze aktivovaný lymfatický systém. Ulevuje od unavených a bolavých nohou. Thajskou masáž nohou naleznete jako nejčastěji nabízenou masáž po celém Thajsku. Obvykle trvá 60 minut a provádí se v sedě v křesle nebo na lehátku. K úvodní části masáže patří příjemné omytí nohou v bylinné koupeli a je zakončena krátkou masáží šíje.

 • Thajská masáž nohou navodí hluboké uvolnění a zlepší zdravotní stav.
 • Stimulace vegetativních bodů jednotlivých lidských orgánů při thajské masáži nohou je spojena s masáží svalů lýtek za pomocí speciální emulze nebo mastičky.
 • K thajské masáži nohou je dle thajské tradice používán také speciální dřevěný kolíček.
 • Péče je také věnována lýtkovým svalům, protažení nártů a všech prstů.
 • Během masáže dochází ke stimulaci meridiánů a část je věnována také protažení.
 • Thajská masáž nohou se nedoporučuje lidem trpícím na časté kožní nemoci nohou, při křečových žílách a jiných poranění.
 • Kurz je vhodný také pro pedikérky a lázeňské terapeuty

Průvodce: David Kopecký a Petr Lacina

Kontakt: +420 720 254 499, email: david@navratsamiksobe.cz

Misto: Roškopov – Stará Paka

Časový plán výuky:

pátek 18.00-21.00, sobota 10.00-20.00, neděle 10.00-14.00

Kurzovné: 2 190 Kč (500 Kč sleva po studenty) + 1 300 Kč plná veget. strava a 2 x ubytování ve 2 lůžkových pokojích. Celkem: 3 490 Kč

Kurzovné zahrnuje masážní pomůcku thajský dřevěný kolík, malé občerstvení, thajskou kávu a bylinné čaje. 

Přihláška: Místo na kurzu vám zarezervuji po zaslání emailu na adresu: david@navratsamiksobe.cz nebo telefonu +420 720 254 499 a zaslání zálohy 1 300 Kč na účet: 442654001/5500

David Kopecký

Mám rád dotek a desátým rokem se postupně vzdělávám v thajské, relaxační nebo celotělové smyslné masáži. Společně s Petrem na našich kurzech a seminářích pro ženy i muže šíříme masáže, objevujeme s účastníky jejich přirozené vlohy a učíme relaxaci, zdravějšímu životnímu stylu a zpomalení. Přes 10 let se věnuji i workshopům zaměřeným na mužské skupiny, výuku tantrických masáží a sebevzdělávaní relaxační víkendy v ČR, Belgii, Lucembursku nebo Španělsku.  Rád v ostatních probouzím radost, tvořivost, přirozenost a emoce. Na kurzech rozvíjíme životní energii s humorem a nadhledem. Mojí oblíbenou masáží je právě thajská, kterou jsem si osvojil a studoval v tradiční škole thajské masáže v Bangkoku a v ChiangMai poprvé už v roce 2009.

Roškopov 60, Stará Paka,