Víkend plný bylinek s Petrem Lacinou

Víkend plný bylinek s Petrem Lacinou

22. 06. 2020: 11:00
24. 06. 2020: 15:00

Stará Paka, Roškopov
Roškopov 60
Stará Paka

Cena: 3300Kč
Průvodci: Petr

Nastává přesně ten pravý čas v přírodě, abyste se i vy na chvíli stali skutečnými bylinkáři. Období kolem Svatojánské noci je pro mnoho bylinek časem největší léčivé síly. Že o tom zatím příliš nevíte? Vůbec nevadí.

 • Naučíme se spolu krok za krokem poznat rostlinky jako své přátele a ty nám na oplátku vrátí svoji sílu. Nejen, že si je sami objevíte na procházce přírodou, ale také si osvojíte další osvědčené „bylinkářské“postupy pro další domácí využití. A navíc si odvezete své vlastní produkty pro zdraví a radost.
 • Společně si bylinky nasbíráme, usušíme a připravíme si z nich čaj. Naučíme se vyrábět bylinkovou tikturu, mastičku, olej, sirup, ranní vitamínový koktejl a další produkty z bylinek.
 • Povíme si, co se během roku kdy, popř. kde sbírá. A vy už se na přírodu můžete napořád obracet jako na „zdravou lékárnu“ a pokračovat sami v tomto krásném zájmu.
 • A aby vás při tom nebolelo tělo, každé ráno si přidáme i speciální cvičení Zdravá záda

Co vás tedy čeká :

 • Procházka v přírodě spojená se sběrem bylin
 • Sběr devaterá kouzelných bylin o Svatojanské noci (slovanský svátek Kupalo)
 • Výroba bylinkové mastičky, tinktury, oleje, sirupu, bylin do koupele…..
 • Příprava čajů z bylin
 • Ranní cvičení Zdravá záda a Slovanská gymnastika vnitřní vlny
 • Možnost konzultace z bylinkářské praxe .
 • Večerní meditace
 • Strava formou plné penze bude vegetariánská bezlepková pro očištění tlustého střeva od lepku.

Víkend začíná v pondělí v 11 hodin a končí ve středu kolem 15 hodiny.

Místo konání: Stará Paka Roškopov 60

Ubytování na 2 lůžkových pokojích.

Cena za víkend (za ubytování, stravu v plné penzi a bylinkové výrobky)  3300 Kč

Maximální počet účastníku je 15.

Každý si domu odveze vlastnoručně vyrobenou mastičku, tinkturu a čaj.

Přihlásit se můžete na masaze.zdravi@centrum.cz a nebo telefonním čísle 776 302 545. Po přihlášení je nutno zaplatit zálohu 1500,-Kč (nejpozději 5 dní od přihlášení na kurz na účet 2500771142/2010 , v případě nezaplacení zálohy se Vaše rezervace ruší), doplatek na místě. Platbou za ubytování o tomto víkendu přispějete občanskému sdružení Tymyján na provoz jejich střediska, které pomáhá usnadnit vstup do života znevýhodněným jedincům. Záloha bude využita na ubytování a jídlo, v případě zrušení účasti po 15.6.2020 je záloha nevratná.

Petr Lacina

Je příznivcem přírodní medicíny a očistných technik těla, které předává a učí dál. Během posledních let absolvoval semináře u několika učitelů (B. Tichanovský, L. Fotina…)a našel si vlastní způsob, jakým předávat masáže a ozdravné techniky na celkové ozdravení organismu. V roce 2009 dokončil školu reflexní terapie u manželů Patakyových. Prošel také zasvěcením do všech stupňů Reiki a od roku 2010 pořádám kurzy, na kterých dále zasvěcuji své studenty. Vedle ozdravných metod a masáží se aktivně věnuji zdravému pohybu. Od roku 2006 pořádá s týmem instruktorů pravidelné kurzy bojového umění Tai-chi, pravidelné kurzy ZDRAVÁ ZÁDA se cvičením na ozdravení páteře a kloubů a další ozdravné víkendové semináře s různým souvisejícím zaměřením. Kurzy masáží a ozdravné pobyty vede od roku 2010. Vše co předává ostatním, sám také aktivně používá ve svém vlastním životě. „Toto není doba na předávání teorie vyčtené z knih, ale praxe a zkušeností, tedy toho, co a jak používáme a prožíváme ve svém každodenním životě. Všechno co dělá vede k návratu sami k sobě a napojení se na vnitřní moudrost těla.

Stará Paka, Roškopov, Roškopov 60, Stará Paka,