Zdravá záda a posílení zraku

Zdravá záda a posílení zraku

27. 08. 2020: 11:00
30. 08. 2020: 15:00

Roškopov 60
Stará Paka

Cena: 4 000Kč
Průvodci: Petr

Speciální velmi praktický seminář, který vám odhalí, jak moc jsou Vaše záda a jejich jednotlivé části propojeny s vašimi emocemi a prožitky v osobním životě. Spolu s tím se věnujeme i posílení zraku ověřenými cviky na oči. Pokud začneme pozorně vnímat tělo, komunikovat s ním jednoduchými cviky a dechem, s laskavou pozorností, opravdu mizí letité bolesti a napětí. Nejde o výkon! Seminář není fyzicky náročný, proto je určený všem.

Podle našich zkušeností ze seminářů, už po třídenním cvičení dochází k výraznému posílení a zlepšení stavu páteře, celého organismu a tím i psychického stavu. Všechny naučené techniky pak můžete opakovat i doma, čímž trvale upevníte jejich účinnost a nastavit si změny v životě s napojení na vnitřní moudrost svého těla.

Co Vás čeká?

  • Cvičení Zdravá záda
  • Cvičení na posílení zraku
  • Cvičení na zpevnění celého těla
  • NOVINKA – Slovanská gymnastika vnitřní vlny
  • Vědomé odstranění bolestí v těle
  • Dechová a relaxační cvičení
  • Večerní meditace
  • A především vlídný přístup a možnost konzultace během celého semináře.
  • Ubytování: na 2 lůžkových pokojích

 

Cena: 2200,- (+1800,-plná pestrá domácí bezlepková strava bez masa a ubytování)

Co je dobré vědět o bolesti
Ve své každodenní praxi maséra a terapeuta se neustále zabývám tématem bolesti, s nímž za mnou moji klienti přicházejí nejčastěji. Po deseti letech zkušeností vím, že bolest je voláním našeho těla a duše, že když něco v životě neděláme dobře, naše tělo žádá o zastavení, pozornost a změny v našem životním nastavení. Často však těmto signálům, které k nám přicházejí, neumíme naslouchat. Proto musí přijít do našeho života bolest a nemoci. Přichází s nimi čas na zastavení a přemýšlení o svém životním schématu a hledání toho, co je možné v životě změnit.
Velmi často se přetěžujeme a hlavním kritériem v našem životě je výkon, neumíme odpočívat a relaxovat. Neumíme se zastavit a stále potřebujeme nové a nové zážitky. To je signál, že se svým tělem a duší nejsme v harmonii. Ti, co se naučí vnímat svoje tělo a duši, mít se rádi takoví jací jsou, už ve svém životě nepotřebují někam spěchat a hledat štěstí a pohodu někde venku. Vše totiž máme uvnitř sebe. Často se motáme v kruhu, určité situace v životě se nám pořád opakují a nedaří se nám to udělat jinak. A v tu chvíli se bolest do našeho života zase vrací. Dokud nepochopíme, proč přišla, bude se vracet stále a ještě bude sílit. Nejčastěji se problémy točí v oblasti rodiny, partnerských vztahů, práce a životního stylu.
Metod jak vystoupit z kolotoče bolestí je hodně. Osobně používám se svými klienty zdánlivě velmi jednoduchou – pomocí masáží, cvičení a dýchání se snažím, aby začali vnímat a cítit svoje tělo, zastavili se a v tomto vědomém stavu začali rozumět signálům, které k nim přicházejí. Během našich setkání svým klientům v podstatě umožním spojení s jejich duší. Učím je mít se rád pomocí dotýkání se vlastního těla působením příjemných bylinkových mastiček. Hladí tím přesně tu část, která je bolí. Ztišují se a naslouchají tomu, co jim bolest chce říct, aby v životě změnili. Ve většině případů lidé pak na příčinu bolesti přijdou sami. Poté nastává nejdůležitější a často nejtěžší část léčby a to je nastavit změny ve svém životě. Záleží jenom na tom, zda chtějí dále žít s bolestí nebo se rozhodnout pro život v radosti a zdraví. Často však lidé nechtějí být zodpovědní za svoje činy a očekávají, že to někdo udělá za ně. To však nefunguje a velký význam má i I změna po malých krůčcích.
Co nám říká bolest zad
Stejně jako u každé bolesti jde o signál, že v životě neděláme něco dobře. Jsme unaveni, nemáme dobré vztahy, nedaří se nám v práci atd. V tu chvíli začnou záda volat bolestí o pozornost a péči. Často záda přetěžujeme nesprávným pohybem, sportem, kdy nám jde v první řadě o výkon, anebo naopak absencí pohybu. Fenoménem dnešní doby je dlouhé sezení u počítače, kdy tělu chybí přirozený pohyb. Tento problém mají dnes hlavně mladí lidé, kteří své dětství již prožili u počítačů. Chyběl jim přirozený pohyb a záda mají velmi ochablá. Ve většině případů pak začnou chodit do posilovny nebo dělají další silové a jednostranné sporty. Snaží se vytvořit svalovou hmotu, ale protože nemají přirozený základ, dochází ještě k větším bolestem v zádech. Přijde jim přirozené, že jedí prášky proti bolesti téměř každý den. Přitom stačí se v tu chvíli zastavit, začít vnímat svoje tělo a dopřát mu přirozenou zátěž a přirozený odpočinek.
Dalším velkým problémem je, že jsme přestali chodit bosi ev. naboso. Používáme nevhodnou obuv, v níž je chodidlo namačkané. V tu chvíli začneme na chodidlo špatně našlapovat a v našem těle dochází k nerovnováhám, což opět vede k bolesti zad. Chodidlo se deformuje a tím se deformuje i naše tělo a chodidlo je tedy obrazem toho, v jakém stavu je celé tělo.
Nakládáme si v životě tolik úkonů a aktivit, že to v jistou chvíli nezvládáme, a v tu chvíli přijde bolest zad. Na zádech si také neseme zátěže, které nám nepatří – vlastní rodinu, partnery, přepracovanost z práce, nedostatek času na sebe sama a svůj odpočinek. Bolest zad je vlastně velmi přátelská služba, abychom konečně našli cestu k sobě a nepřetěžovali se zbytečnostmi.
Petr Lacina
masér, terapeut, cvičitel Tai-chi a cvičení Zdravá záda

Přihlásit se můžete na masaze.zdravi@centrum.cz a nebo telefonním čísle 776 302 545. Po přihlášení je nutno zaplatit zálohu 1000,-Kč (nejpozději 5 dní od přihlášení na kurz na účet 2500771142/2010, v případě nezaplacení zálohy se Vaše rezervace ruší), doplatek na místě. Platbou za ubytování přispějete občanskému sdružení Tymyján na provoz jejich střediska, které pomáhá usnadnit vstup do života znevýhodněným jedincům. Částka bude využita na ubytování a jídlo, v případě zrušení účasti z jiného důvodu než onemocnění po 15.8.2020 je záloha nevratná.

Petr Lacina

Je příznivcem přírodní medicíny a očistných technik těla, které předává a učí dál. Během posledních let absolvoval semináře u několika učitelů (B. Tichanovský, L. Fotina…)a našel si vlastní způsob, jakým předávat masáže a ozdravné techniky na celkové ozdravení organismu. V roce 2009 dokončil školu reflexní terapie u manželů Patakyových. Prošel také zasvěcením do všech stupňů Reiki a od roku 2010 pořádám kurzy, na kterých dále zasvěcuji své studenty. Vedle ozdravných metod a masáží se aktivně věnuji zdravému pohybu. Od roku 2006 pořádá s týmem instruktorů pravidelné kurzy bojového umění Tai-chi, pravidelné kurzy ZDRAVÁ ZÁDA se cvičením na ozdravení páteře a kloubů a další ozdravné víkendové semináře s různým souvisejícím zaměřením. Kurzy masáží a ozdravné pobyty vede od roku 2010. Vše co předává ostatním, sám také aktivně používá ve svém vlastním životě. „Toto není doba na předávání teorie vyčtené z knih, ale praxe a zkušeností, tedy toho, co a jak používáme a prožíváme ve svém každodenním životě. Všechno co dělá vede k návratu sami k sobě a napojení se na vnitřní moudrost těla.

Roškopov 60, Stará Paka,

Další přízpěvky Petra:

Medy a sirupy
Na vlasy
Sole do koupele