Relaxační víkend s vařením

Relaxační víkend s vařením

10. 12. 2021: 16:00
12. 12. 2021: 14:00

Nové Pasečnice
Domažlice

Cena: Kč
Průvodci: David, Petr

Zdravě, hravě a chutně aneb relaxační víkend s vařením, cvičením a masážemi.

“Vařit se dá rychle, jednoduše a bez zdlouhavých procesů a stresů. Věřte nebo nevěřte, i když mám sám občas rád maso, vegetariánská strava opravdu může i chutnat”, doplňuje David Kopecký

Zveme vás na náš občasník – netradiční kurz vaření, kde se během víkendu naučíme barevná, jednoduchá a chutná vegetariánská jídla, zdravé snídaně, které po ránu dodají energii ledvinám a celému tělu. Upečeme si pohankový chleba. Taky si protáhneme záda a promasírujeme se.

Jídla si společně uvaříme i sníme. Aby šlo vaření pěkně od ruky zacvičíme si každé ráno s Petrem Lacinou sestavu Zdravá záda a další slovanská cvičení. Přestávky si naplníte osobní relaxací nebo společnou výpravou do lesa.

Budete překvapení, z čeho všeho se dá vykouzlit chutné a jednoduché jídlo.

Co nás společně čeká?

uvaříme chutné a zdravé snídaně, obědy a večeře

prožijete s námi předvánoční atmosféru a poznáte, že se dá vařit i bez stresu

zacvičíte si každé ráno sestavu Zdravá záda a odpoledne Slovanskou gymnastiku vnitřní vlny

naučíme vás používat tradiční české potraviny dnes by se řeklo i SUPERPOTRAVINY jako jáhly nebo pohanku, zelí, houby….

nakoukneme i do zahraniční kuchyně jako je thajská nebo indická

upečeme si vánoční cukroví bez cukru a mouky

užijeme si relaxační pobyt v klidu přírody Domažlicka

 

Příklady jídel:

Jáhlová kaše s ovocem a semínky

Jáhly po staročesku

Květákové placičky s kurkumou a cuketou

Pohanková kaše s borovicovým sirupem

Kokosová polévka s cizrnou a rajčaty

Thajská kuchyň – chutný salát z cukety

Česká kuchyň – Jáhly po staro-česku s uzeným tofu a zelím a pohankové rizoto s houbami a sýrem

Indická kuchyň – Plněné papriky s burgurem a kari

Vánoční Kuba s houbami a uzeným tofu

Dezert ze snídaňové kaše s tvarohem

Vánoční cukroví s pohankové mouky a bez cukru

Zelný salát s mátou a rajčaty

Čočkový se zeleninou

Jaké jsou organizační podmínky?

 

Místo konání: Nové Pasečnice u Domažlic

Příjezd v pátek do 16.00, začínáme v 18.00

Zakončení: v neděli obědem kolem 14.00

Ubytování: na 2 a vícelůžkových pokojích

Kurz proběhne při přihlášení min. počtu 10 zájemců.

Přihlásit se můžete na masaze.zdravi@centrum.cz a nebo telefonním čísle 776 302 545. Rezervace mist: Pro přihlášení je nutno zaplatit zálohu 1 000,- (nejpozději 5 dní od přihlášení na kurz na účet 2500771142/2010, v případě nezaplacení zálohy se Vaše rezervace ruší, doplatek na místě. V případě zrušení účasti po 5.12. 2021 z jiného důvodu než je nemoc je záloha nevratná.

Petr Lacina

Je příznivcem přírodní medicíny a očistných technik těla, které předává a učí dál. Během posledních let absolvoval semináře u několika učitelů (B. Tichanovský, L. Fotina…)a našel si vlastní způsob, jakým předávat masáže a ozdravné techniky na celkové ozdravení organismu. V roce 2009 dokončil školu reflexní terapie u manželů Patakyových. Prošel také zasvěcením do všech stupňů Reiki a od roku 2010 pořádám kurzy, na kterých dále zasvěcuji své studenty. Vedle ozdravných metod a masáží se aktivně věnuji zdravému pohybu. Od roku 2006 pořádá s týmem instruktorů pravidelné kurzy bojového umění Tai-chi, pravidelné kurzy ZDRAVÁ ZÁDA se cvičením na ozdravení páteře a kloubů a další ozdravné víkendové semináře s různým souvisejícím zaměřením. Kurzy masáží a ozdravné pobyty vede od roku 2010. Vše co předává ostatním, sám také aktivně používá ve svém vlastním životě. „Toto není doba na předávání teorie vyčtené z knih, ale praxe a zkušeností, tedy toho, co a jak používáme a prožíváme ve svém každodenním životě. Všechno co dělá vede k návratu sami k sobě a napojení se na vnitřní moudrost těla.

David Kopecký

Mám rád dotek a desátým rokem se postupně vzdělávám v thajské, relaxační nebo celotělové smyslné masáži. Společně s Petrem na našich kurzech a seminářích pro ženy i muže šíříme masáže, objevujeme s účastníky jejich přirozené vlohy a učíme relaxaci, zdravějšímu životnímu stylu a zpomalení. Přes 10 let se věnuji i workshopům zaměřeným na mužské skupiny, výuku tantrických masáží a sebevzdělávaní relaxační víkendy v ČR, Belgii, Lucembursku nebo Španělsku. Rád v ostatních probouzím radost, tvořivost, přirozenost a emoce. Na kurzech rozvíjíme životní energii s humorem a nadhledem. Mojí oblíbenou masáží je právě thajská, kterou jsem si osvojil a studoval v tradiční škole thajské masáže v Bangkoku a v ChiangMai poprvé už v roce 2009.

Nové Pasečnice, Domažlice,