Cestujeme

Vítáme vás na naší cestovatelské stránce. Nejsme cestovní kancelář ani cestovní agentura. V posledních letech jsme několik měsíců prozkoumávali jihovýhodní Asii a dokonce tam nějaký čas žiliRádi cestujeme a rádi vezmeme přátele i další zájemce s sebou. Možná aktuálně přemýšlíte opustit zajeté všední stereotypy a pro tentokrát (a možná i poprvé v životě) nejezdit na dovolenou na Šumavu nebo Chorvatska, ale užít si netradičně exotickou cestu. Zveme vás – pojeďte s námi do Barmy, Laosu  anebo do Thajska, protože tyto země jihovýchodní Asie jsou nádherné a dostupné … Naše cestování není o výkonu a přejíždění z jednoho místa na druhé za co nejkratší dobu a ve snaze rozeslat na FB maximální počet poloh a míst a zdolávání rekordů v počtu selfích fotografií. Na cestách nás baví poznávání lokálního života, přírody, zvířat a poznávání mystických, duchovních a historických míst jako jsou pagody, chrámy … rádi i relaxujeme, užíváme si masáže anebo cvičíme u moře.

Pokud vás náš záměr oslovil, ozvěte se 🙂

David Kopecký

Cestování se věnuje už téměř 20 let, v současné době se pohybuje nejvíce mezi Českem, Belgií a Skandinávií. Navštívil velkou část Evropy, část Severní Ameriky (Kalifornie), ale jeho nejoblíbenějším kontinentem je jihovýchodní Asie. V minulosti a hlavně poslední dva roky tu prožil několik měsíců života. K jeho nejoblíbenějším destinacím patří Thajsko, Barma, Laos a Taiwan a ostrovy Komodo v Indonésii.
Své organizační schopnosti načerpal při jeho téměř dvacetileté praxi v médiích jako jsou Deníky Bohemia, TV Nova, Prima a v marketingu a public relation zejména v České televizi. Práci s lidmi a skupinami si velmi oblíbil, během jeho další činnosti, kterou je organizace a lektorování masážních a sebepoznávacích kurzů. Pořádá je od roku 2008.

Petr Lacina

Petr byl dříve zarytým zastáncem cestování po rodné zemi. Před pár lety po návštěvě přírodních krás v Indonésii, změnil názor. Na Česko nezanevřel, ale už má za sebou mnohaměsíční putování a pobývání zejména na asijském kontinentu. Cestování si užívá.
Je velkým příznivcem přírodní medicíny a vášnivým sběratelem bylin. S lidmi a skupinami pracuje pravidelně. Má za sebou dlouholetou masážní i rehabilitační praxi, učí bojové umění Tai-chi a ozdravnou cvičební sestavu Zdravá záda. Je lektorem masážních kurzů, které už několik let sám organizuje.

…  ještě dodatek

Proč jsme si v roce 2017 vymysleli Cestování?  Při cestách jsme se setkali s klasickým turismem a řekli si – takhle ne! Mnoho našich přátel se divilo, že lze vzít jen batoh a vyrazit. A ještě k tomu za rozumný peníz. Byli překvapeni, že jsme se dokázali přizpůsobit a byli jsme přijati k tradičnímu lokálnímu životu místních obyvatel, že jsme objevovali místa, kam se klasický turismus ještě nedostal. Užívali si svobodu a nemuseli povinně navštěvivat přelidněné  a často předražené atrakce, ubytovávat se v drahém resortu a trávit zbylé dny dovolené za jeho zdmi. Že jsme dokázali nenaletět na fígle pro turisty od některých kreativních místňáků, v jejichž zájmu je především vaše peněženka. I když se zprvu zdá, že o podvod určitě nepůjde.

Oba máme několikaleté zkušenosti s organizováním seminářů, kurzů a pobytových víkendů. A tak jsme se rozhodli pozvat naše přátele a další zájemce k alternativnímu způsobu objevování krásy jihovýchodního asijského kontinentu, k odpočinku a nevšedním zážitkům. Nebydlíme v luxusních hotelech, nejíme v předražených restauracích a nejezdíme s turistickými dopravními prostředky s navýšenou cenou.

Těšíme se na případné společné dobrodružství.

David a Petr