Cestujeme

Vítáme vás na naší cestovatelské stránce. Hned na úvod musíme připomenout, že nejsme cestovní kancelář ani cestovní agentura. V posledních letech jsme několik měsíců prozkoumávali jihovýchodní Asii a dokonce tam nějaký čas žili a poznali jiné kultury, styl života a po duchovní stránce často silné napojení na energie těchto zemí.

Rádi cestujeme a rádi vezmeme přátele s sebou. Naše cestování není o výkonu a přejíždění z jednoho místa na druhé za co nejkratší dobu a ve snaze rozeslat na FB maximální počet poloh a míst a zdolávání rekordů v počtu selfích fotografií. Na cestách nás baví poznávání lokálního života, přírody, zvířat a poznávání mystických, duchovních a historických míst jako jsou pagody, chrámy … rádi i relaxujeme, užíváme si masáže anebo cvičíme u moře. Na cestách společně sdílíme poznatky, zkušenosti a zážitky, protože i my stále objevujeme po několika návštěvách Asie nové a nové postřehy.

Součástí našich cest jsou krátké meditace zaměřené na přítomný okamžik, zjemnění a otevření se vjemům a všude kolem přítomným impulsům. Na cestách i cvičíme třeba sestavu na zdravá záda, správné dýchání, zkoušíme si různé masáže a pro zájemce nabízíme i seznámení se s uměním TAI-CHI.

 S námi určitě nejde o klasickou dovolenou u moře s cestovní kanceláří 🙂 Určitá samostatnost tak i společné bytí, tolerance a spolupráce  je nedílnou součástí všech našich výprav.

Při našem cestování využíváme převážně místní dopravy, poznávání lokálního života, přespává se převážně v jednoduchých guesthousech a hotelech, v resortu, se skromným ubytováním.

Moc rádi cestujeme, a tak respektujeme tradice a kulturu dané země, snažíme se přizpůsobit zvykům a pravidlům, což vyžaduje někdy nutnou dávku pokory, vnímání a zklidnění se. Ono se to potom vrátí vřelým přijetím místních obyvatel 🙂 Snažíme se nechovat jako „turisté“ a respektujeme skromný život Asijatů. Během cest se taky snažíme o maximální podporu ekologického způsobu cestování, nebýt hluční a vnímat okolí.

David KOPECKÝ

Cestování se věnuje už téměř 20 let, v současné době se pohybuje nejvíce mezi Českem, Belgií a Skandinávií. Navštívil velkou část Evropy, část Severní Ameriky (Kalifornie), ale jeho nejoblíbenějším kontinentem je jihovýchodní Asie. V minulosti a hlavně posledních 5 let tu prožil několik měsíců života. K jeho nejoblíbenějším destinacím patří Thajsko, Barma, Laos a Taiwan, ostrovy Komodo v Indonésii, Kuba.
Své organizační schopnosti načerpal při jeho téměř dvacetileté praxi v médiích jako jsou Deníky Bohemia, TV Nova, Prima a v marketingu a public relation zejména v České televizi. Práci s lidmi a skupinami si velmi oblíbil, během jeho další činnosti, kterou je organizace a lektorování masážních a sebepoznávacích kurzů. Pořádá je od roku 2008. V poslední době se věnuje převážně výuce thajských masáží, partnerským dotekovým masážím spojených se vzájemnou komunikací.

Petr LACINA

Petr byl dříve zarytým zastáncem cestování po rodné zemi. Před pár lety po návštěvě přírodních krás v Indonésii, změnil názor. Na Česko nezanevřel, ale už má za sebou mnohaměsíční putování a pobývání zejména na asijském kontinentu. Cestování si užívá. Moc rád hledá silná energetická místa ke svým meditacím a rád poznává tradice a kulturu lidí, které potkává na cestách a jejich radost ze života nezatíženou konzumním západním stylem života.
Je velkým příznivcem přírodní medicíny a vášnivým sběratelem bylin. S lidmi a skupinami pracuje pravidelně. Má za sebou dlouholetou masážní i rehabilitační praxi, učí bojové umění Tai-chi a ozdravnou cvičební sestavu Zdravá záda. Je lektorem masážních kurzů, které už několik let sám organizuje.

… ještě dodatek

Cesty nás naučili (a učí) více vnímat sami sebe i ostatní, každý výlet nás posouvá i v osobním životě, učíme se pokoře a zklidnění. Proto jsme se rozhodli, že tyto země ukážeme i ostatním zájemcům, kteří vedle cestování chtějí poznat více sami sebe a užívat si života 🙂

Oba máme několikaleté zkušenosti s organizováním seminářů, kurzů a pobytových víkendů. Máme rádi alternativní  způsob objevování krásy jihovýchodního asijského kontinentu, odpočinek a nevšední zážitky. Nebydlíme v luxusních hotelech, nejíme v předražených restauracích a nejezdíme s turistickými dopravními prostředky s navýšenou cenou.

David a Petr

    Načíst další události