Bylinky

V krásném přírodním prostředí, ve velkém sadu u vysněného domku v Třeboci mohu konečně naplno realizovat svůj letitý bylinkářský sen. Pěstuji či sleduji své milované rostlinky po celý rok a v době sklizně je sbírám a suším na půdě dřevníku, jak to dělávali naše babičky. Mojí nejoblíbenější bylinkou je pampeliška, pro svoje až zázračné schopnosti a proto jsem jí zvolil i na svoje etikety. Ze sušených bylinek připravuji bylinkové čaje. Všechny bylinky jsou z letošního sběru. Jsem moc rád, že vám vše mohu ukázat už i na naší nové webové stránce.

V létě jsem si připravil čaje: Čaj meduňkový, mátový, na posílení ledvin, na průdušky a plíce, na posílení imunity, na játra a na psychickou pohodu. Z dalších bylinkových výrobků mastičky, tinktury, sirupy, sole, oleje, octy a bylinky na vlasy. Rád se podělím o informace, spojení naleznete v kontaktech.

Sušené byliny používám i na přípravu bylinkových solí do koupele – měsíček s levandulí, mateřídouška s tužebníkem. Sole působí na harmonizaci těla a léčí tělo přes pokožku. Z čerstvých bylinek vyrábím tinktury, mastičky, oleje , octy a medy. Bud rád za vaše odezvy, názory, připomínky. Ať žijou bylinky!

Tinktury
 

Bylinkové tinktury jsou vhodné na vnitřní použití a léčí podle druhu a účinku bylinky. Při výrobě se používají čerstvé bylinky z Třeboce a Českého ráje, které se macerují měsíc a déle v alkoholu….

Číst dále >

Mastičky
 

Naše mastičky vyrábíme z čerstvých bylinek nasbíraných v Třeboci. Čerstvé je naložíme do olivového oleje z pokrutin a měsíc minimálně macerujeme. Po té procedíme a na horké lázni zahřejeme a přidáme včelí v…

Číst dále >

Čaje
Čaje připravuji ze sušených bylinek, které sbírám v Českém středohoří a v Českém ráji a suším na půdě dřevníku, jak to dělávali naše babičky. Sušené bylinky nadrolím a připravuji buď jedno druhové a nebo bylinkové směsi.

PŘÍJEMNÝ SPÁNEK…

Číst dále >

Tělové balzámy
Tělové balzámy obsahují čerstvé bylinky z Třeboce naložené v oleji. Po měsíci k bylinkám přidám bambucké máslo. Tělové balzámy léčí tělo přes kůži a rychle se vstřebávají do pokožky.

Hebké tělo-tělový balzám na zjemnění pokožky a omlazení těla…

Číst dále >

Na vlasy
Dlouho jsme měl suché vlasy a šampóny prostě nezabíraly. Naopak vysušovaly ještě více. Pomáhal jsem si tím, že  po umytí hlavy šampónem jsem použil na opláchnutí ocet (2 lžíce octu na 0,5 l vlažné vody). Stále občas dělám, a vlasy to mají rády :)…

Číst dále >

Oleje
Oleje z čerstvých bylinek z Třeboce

Rakytníkový olej na posílení imunity

Mátový olej na příjemné zažívání…

Číst dále >