Cvičení Tai-chi v Praze

Cvičení Tai-chi v Praze

Praha
Rybalkova 55
Praha 10

Průvodci: Petr

Tai-chi je původně bojovým uměním, které čerpá svou bojovou sílu právě z principu proměny protikladů a protikladných energií Jin a Jang. A stejně tak podle zákona proměny protikladů můžeme v Tai-chi, bojovém umění, objevit nejen jeho bojovou sílu – sílu boje, ale i jeho druhou stránku, sílu a schopnost harmonizovat, a tak léčit svoje tělo. Záleží jen na nás, na co zaměříme svou pozornost. Je třeba však mít na paměti to, že jedno vychází z druhého a že není jedno bez druhého. Oba protiklady, obě strany mince, spolu nerozlučně souvisí a pokud chceme více rozvinout jeden aspekt, musíme se někdy paradoxně zabývat jeho opakem. Sílu bojovou neuplatňujeme na boj, ale na zvýšení sebevědomí a životní síly.

Zveme vás na nepravidelná setkání s Tai-chi v Praze.

Na cvičení může přijít každý, který se naučil sestavu 24 forem na semináři a chce prohlubovat svoje dovednosti a hledání vnitřního klidu a harmonie v celém těle. Cvičení od jara do podzimu probíhá v parku a v zimě cvičíme v tělocvičně.

Termíny po domluvě.

Dokáže stimulovat činnost vnitřních orgánů, přispívá ke zlepšení látkové výměny, zlepšuje srdeční a dechové funkce, přispívá k poklesu cholesterolu a naopak zabraňuje řídnutí kostí. Příznivé účinky mají cvičební sestavy, při nichž se tělo plynule otáčí a postupně se protahuje každý kloub a sval v těle.

Vědomá práce při vnějším pohybu těla i vnitřním pohybu dechu a životní energie (čchi) vás povede k lepšímu vnímání sebe sama i vašeho okolí. Přispívá k zlepšení rovnováhy, uvědomování si oboustranného propojení dechu a emocí a hlubšímu chápání uvolnění a napětí. Všechny tyto dovednosti tak budete moci prakticky využívat ve vašem každodenním životě a to je nejdůležitější výsledek cvičení Tai-chi.

Data map
Data map ©2018 Google

Data mapData map ©2018 Google
Data map ©2018 Google

Mapa

Satelitní

Praha, Park Kavčí hory nebo Rybalkova 55, Praha 10


Petr Lacina

Vyznavač přírodní medicíny a očistných technik těla.

Během posledních let jsem absolvoval semináře u několika učitelů (B. Tichanovský, L. Fotina…)a našel si vlastní způsob, jakým předávat masáže a ozdravné techniky na celkové ozdravení organismu http://www.masazni-studio-zdravi.cz.  V roce 2009 jsem dokončil školu reflexní terapie u manželů Patakyových. Prošel jsem také zasvěcením do všech stupňů Reiki a od roku 2010 pořádám kurzy, na kterých dále zasvěcuji své studenty.

Vedle ozdravných metod a masáží se aktivně věnuji pohybu a sportu. Od roku 2006 pořádám a s týmem instruktorů vedu pravidelné kurzy bojového umění Tai-chi, pravidelné kurzy ZDRAVÁ ZÁDA se cvičením na ozdravení páteře a kloubů  http://www.cvicenispetrem.cz a další ozdravné víkendové semináře s různým souvisejícím zaměřením.

Kurzy masáží a pobyty „Návratu sami k sobě“ vedu od roku 2010.

Jsem příznivcem přírodní medicíny a očistných technik těla, které předávám a učím dál. Vše co předávám ostatním, sám také aktivně používám ve svém vlastním životě.

„Toto není doba na předávání teorie vyčtené z knih, ale praxe a zkušeností, tedy toho, co a jak používáme a prožíváme ve svém každodenním životě.