Bylinková škola 2024

Bylinková škola 2024

11. 05. 2024: 09:00:00
21. 09. 2024: 19:00:00

Třeboc a Nové Pasečnice

Cena: 8500Kč
Průvodci: Petr,David

Zveme Vás na naši bylinkovou školu. Je určena všem, kteří se začínají o bylinky zajímat, ženám i mužům všech profesí a bez omezení věku a zkušeností s bylinkami.

Na rok 2024 jsme připravili celkem 3 jednodenní setkání a čtyřdenní pobytový kurz Svatojánské bylinkování.

Jednodenní sobotní setkání proběhnou v různých obdobích roku v Třeboci v blízkosti Loun nebo Rakovníka.

Čtyřdenní – hlavní část bylinkové školy proběhne v létě v období kouzelné Svatojánské noci, během které jsou bylinky v účinku nejsilnější. Půjde o čtyřdenní kurz s ubytováním a stravou nedaleko Domažlic v krásné přírodě Nové Pasečnice.

Pro koho je bylinková škola určena?

Všem začínajícím zájemcům o bylinky a jejich léčivou sílu.

Všem, kteří rádi bylinky používali v běžném životě.

Všem, kteří by se rádi naučili alchymii přípravy jednoduchých výrobků, které podporují zdravý a aktivní způsob života.

Všem, kteří by ve svém životě rádi podpořili hravost a kreativitu a rozvíjeli radost při tvorbě vlastních výrobků pro sebe, rodinu i blízké.

V jakých termínech bylinková škola proběhne?

Jednodenní sobotní setkání od 10:00 do 19.00 v těchto termínech:

13.4.2024
11.5. 2024
21.9. 2024

Program:
Sběr bylinek v aktuálním ročním období. Ukážeme si krok po kroku, jak je spravovat, uchovávat, a ukážeme si výrobu produktů jako jsou mastičky, krémy, tinktury. Posdílíme společně zkušenosti a doporučení jaké bylinky na jaké zdravotní neduhy využívat.
Součástí jednodenního setkání je oběd i večeře.

20.-23.6. 2024
Svatojánské bylinkování s Davidem a Petrem – pobytový kurz v Nové Pasečnici

Program:

V hlavní časti bylinkové školy na čtyřdenním pobytu nás čeká mimo každodenních vycházek i půlnoční sběr svatojánských bylin!

Dále si každé ráno zacvičíme sestavu Zdravá záda a v případě zájmu si můžete vyzkoušet i prvky z Tai-chi a Slovanské gymnastiky vnitřní síly. Přidáváme i večerní setkání s ochutnávkou thajských masáží.

Hlavním programem je ale sběr bylinek a výroba bylinkových produktů.

Čeká nás například výroba bylinných mastí, tinktur, bylinných olejů, krémů a kapek. Petr předá své několikaleté zkušenosti a poradí na jaké zdravotní neduhy výrobky používat, čemu se při výrobě vyvarovat, kde nakupovat potřebné doplňky do výrobků jako včelí vosk, bambucké máslo apod.
Po skončení bylinkové školy můžete už sami rozvíjet své vědomosti, zkoušet si vlastní výrobu a případně i nadále sdílet s Petrem nebo ostatními účastníky zkušenosti po telefonu, e-mailu, atd.

Kompletní info o pobytu v Nové Pasečnici naleznete ZDE.

Jak se přihlásit?

První možnost: 

Je možné se přihlásit na celou bylinkovou školu za výhodné kurzovné. Bonusem je i celoroční sdílení zkušeností na jednotlivých setkáních i mimo ně. A určitě zajímavým bonusem je, že vyrábíme a seznamujeme se s bylinkami v rozdílných ročních obdobích a vyrábíme i sezónní produkty.
Kurzovné celkem:  8500 Kč
(3x jednodenní kurz se stravou, 1x čtyřdenní kurz s ubytováním 3x noc a plná strava).

Druhá možnost:

3 jednodenní kurzy v Třeboci u Rakovníka ve vypsaných termínech viz. výše, pak je kurzovné 3 900 Kč včetně občerstvení.

Třetí možnost:

Anebo se můžete přihlásit jen na čtyřdenní letní pobytový kurz v Pasečnici 20.-23.6. 2024 s plnou stravou a ubytováním na 3 noci za 5 500 Kč

 

Přihlásit se můžete na masaze.zdravi@centrum.cz anebo na Whatsappu: +420 736 531 044.

Po přihlášení je nutno uhradit zálohu 4 500 Kč (nejpozději 5 dní od přihlášení na Bylinkovou školu na účet 2500771142/2010, v případě nezaplacení zálohy se Vaše rezervace ruší), doplatek kurzovného na prvním setkání.

Záloha bude využita na ubytování a jídlo, v případě zrušení účasti po 10.3. 2023 je záloha nevratná. V případě zrušení účasti 3 dny a méně před kurzem můžete zálohu využít na jinou akci nebo masáž atd. Vše je na domluvě.

Petr Lacina

Je příznivcem přírodní medicíny a očistných technik těla, které předává a učí dál. Během posledních let absolvoval semináře u několika učitelů (B. Tichanovský, L. Fotina…)a našel si vlastní způsob, jakým předávat masáže a ozdravné techniky na celkové ozdravení organismu. V roce 2009 dokončil školu reflexní terapie u manželů Patakyových. Prošel také zasvěcením do všech stupňů Reiki a od roku 2010 pořádám kurzy, na kterých dále zasvěcuji své studenty. Vedle ozdravných metod a masáží se aktivně věnuji zdravému pohybu. Od roku 2006 pořádá s týmem instruktorů pravidelné kurzy bojového umění Tai-chi, pravidelné kurzy ZDRAVÁ ZÁDA se cvičením na ozdravení páteře a kloubů a další ozdravné víkendové semináře s různým souvisejícím zaměřením. Kurzy masáží a ozdravné pobyty vede od roku 2010. Vše co předává ostatním, sám také aktivně používá ve svém vlastním životě. „Toto není doba na předávání teorie vyčtené z knih, ale praxe a zkušeností, tedy toho, co a jak používáme a prožíváme ve svém každodenním životě. Všechno co dělá vede k návratu sami k sobě a napojení se na vnitřní moudrost těla.

David Kopecký

Mám rád dotek a desátým rokem se postupně vzdělávám v thajské, relaxační nebo celotělové smyslné masáži. Společně s Petrem na našich kurzech a seminářích pro ženy i muže šíříme masáže, objevujeme s účastníky jejich přirozené vlohy a učíme relaxaci, zdravějšímu životnímu stylu a zpomalení. Přes 10 let se věnuji i workshopům zaměřeným na mužské skupiny, výuku tantrických masáží a sebevzdělávaní relaxační víkendy v ČR, Belgii, Lucembursku nebo Španělsku. Rád v ostatních probouzím radost, tvořivost, přirozenost a emoce. Na kurzech rozvíjíme životní energii s humorem a nadhledem. Mojí oblíbenou masáží je právě thajská, kterou jsem si osvojil a studoval v tradiční škole thajské masáže v Bangkoku a v ChiangMai poprvé už v roce 2009.

Třeboc a Nové Pasečnice,

Další přízpěvky Davida:

Letní vaření s relaxací