Thajská masáž TOK SEN (s kladívkem)

Thajská masáž TOK SEN (s kladívkem)

25. 03. 2023: 09:00:00
25. 03. 2023: 19:00:00

Studio Zdraví
V Zálomu 3, Praha

Cena: 3340Kč
Průvodci: David

TOK-SEN je tradiční thajská technika za pomoci poklepávání dřevěnými paličkami. V Thajsku se s ní setkáte převážně na severu obvzlášť v oblasti regionu kolem města ChiangMai, kde se praktikuje už přes 5 000 let, jejíž úplné základy pocházejí z Číny. Jedná se o rytmickou metodu klepání za pomocí speciálního dřevěného kladiva a klínu v kombinaci s thajskými akupresurními body, které vytvářejí hojivé vibrace působící hluboko do svalového vlákna v těle.

Kurz je vhodný pro maséry, ale i maséry-laiky. Na kurz není potřeba znalost thajských ani jiných masážních technik.  

Jedná se o energetickou léčebnou metodu a stále se uplatňuje v oblastech, kde farmáři dostávají masáž Tok Sen od členů rodiny po celodenní práci na polích. Tato „znovuobjevená“ starodávná technika je až překvapivě účinná a není ani bolestivá.

Dřevěná palička a klín jsou obvykle vyrobeny z kůry stromu tamarinu. Technika Tok Sen se používá k oživení zablokované energie a k odstranění negativní energie a snižuje napětí svalů. Používá rytmicky pohyblivý pohyb a vibrace zvuku, pracuje hluboko přes svaly až k místu, kde jsou místa na úrovni kostí. Tok Sen pomáhá s fyzickými bolestmi, energetickými blokádami, špatnou krevní cirkulací, nervové problémy a vytváří relaxaci v hlubší úrovni těla.

Zaměřuje se na tlakové body a energetické dráhy v těle a jemnými vibracemi pomůže dokonale uvolnit ztuhlé tělo a znovu rozproudí energii.

Masáž Tok Sen pomáhá k odstranění potíží, jako jsou bolesti zad, ramen, rukou, nohou, bolesti hlavy a další. Tato technika lze provádět v rámci jakékoli masáže, nejúčinnější je v kombinaci s tradiční thajskou masáží, masáží zad a hlavy. Poklepávání na těle uvolní bloky, zatuhlosti a bolest.

 

Průvodce: David Kopecký

Kontakt: +420 736 531 044 (i Whatsapp), e-mail: davidoff.kopecky@gmail.com

Misto: V Zálomu 3, Praha 4

Časový plán výuky:

Sobota od 9 – 19 hodin (plus mínus).

Kurzovné: 2 590 Kč (zahrnuje výuku, skripta, malé občerstvení, kávu, čaj) plus 750 Kč za originál dřevěnou sadu s kladívkem a klíny TOK SEN z Thajska. Celkem tedy: 3 340 Kč.

V případě, že máte svoji dřevěnou masážní sadu platíte jen kurzovné 2 590 Kč)

Přihláška: K rezervaci místa je třeba zaslat zálohu 1000 Kč do 3 dnů od přihlášení na e-mail: davidoff.kopecky@gmail.com na účet: 442 654 001/5500

Foto: Masážní dřevěná sada na Tok Sen z Thajska (používáme na kurzu).

TOK SEN a jeho benefity

Benefity starodávné thajsko / čínské léčby jsou zvýšená cirkulace, úleva od ztuhlých a těsných svalů, zlepšení nervových funkcí a mnoho dalších. Hlavní funkce této léčby se týká šlach a meridiánů vedoucích po svalových částech těla.

Řádné ošetření vyžaduje použití speciálních dřevěných nástrojů, které vibrují příslušné oblasti na těle. Je to proto, že v meridiánech mohou být blokády. Vibrace šlach, když jsou provedeny správně, uvolňují jak šlachy, tak svaly. To také zlepšuje krevní oběh.

Říká se: „Mladé šlachy – mladé a zdravé tělo“; jakmile šlachy jsou ohebné, kostní struktura je hladká, svaly jsou ohebné a netlačí na tepny, žíly, lymfatické struny, nervy a meridiány. To umožňuje, aby všechny vrstvy těla byly vyživovány správně a fungovaly správně. Harmonizace moudrosti dvou starověkých čínských kultur a kultur Lanna (ze severního Thajska) vytváří jedinečnou techniku, která stimuluje orgány, svaly, šlachy a meridiánové linie v těle pro zářivé zdraví a pohodu.

Léčba celého těla je jednou z nejlepších forem “údržby.” To bylo prokázáno využíváním po staletí. Význam zdravých šlach je důležitý, protože je používáme stále.

TOK SEN dále

– zvyšuje krevní oběh. Lepší oběh vyživuje šlachy a rychleji uvolňuje blokovanou energii.

– uvolňuje svaly: těsné svaly stlačují kapiláry, které snižují prokrvení svalů a způsobují bolest svalů.

– stimulujte periferní nervy. Tyto nervy probíhají paralelně s kapilárami. Pokaždé, když kladivo působí, vibrace vyživují kapiláry a periferní nerv, které mohou stimulovat i svaly.

 

TOK SEN uvolňuje bolest z mnoha příčin:

Bolesti hlavy z nervového problému, migrény, degenerace mozku, rozmazané vidění a ztráta sluchu

Bolest ramene, podvrtnutí krku, pevnost ramenních šlach, nepohyblivé rameno

Zkrácená šlacha, která může stlačit klouby, pevnost svalů zad, problém s lopatkou a bolest zad

Nižší bolesti zad, zánět míchy, obtížné ohnutí trupu

Bolest bederní a nervová komprese

Bolest stehna, svalová těsnost

Bolest u lýtka, bolest chodidla a necitlivost

Bolest paže, bolest lokte, necitlivost paží a znecitlivění rukou

 

 

David Kopecký

Mám rád dotek a desátým rokem se postupně vzdělávám v thajské, relaxační nebo celotělové smyslné masáži. Společně s Petrem na našich kurzech a seminářích pro ženy i muže šíříme masáže, objevujeme s účastníky jejich přirozené vlohy a učíme relaxaci, zdravějšímu životnímu stylu a zpomalení. Přes 10 let se věnuji i workshopům zaměřeným na mužské skupiny, výuku tantrických masáží a sebevzdělávaní relaxační víkendy v ČR, Belgii, Lucembursku nebo Španělsku. Rád v ostatních probouzím radost, tvořivost, přirozenost a emoce. Na kurzech rozvíjíme životní energii s humorem a nadhledem. Mojí oblíbenou masáží je právě thajská, kterou jsem si osvojil a studoval v tradiční škole thajské masáže v Bangkoku a v ChiangMai poprvé už v roce 2009.

Studio Zdraví, V Zálomu 3, Praha,

Další přízpěvky Davida:

Letní vaření s relaxací