Bylinková pesta

Bylinkové pesto z čerstvých bylinek, oleje a trochu soli. Výhodou je, že bylinky nejsou tepelně upravené a zůstávají všechny jejich léčivé účinky. Použití do těstovin ,rýže, pohanky…Výborné je na chleba s máslem. 

Pesto z čerstvé bršlice

Léčivé účinky bršlice obsahuje 2 x více vitaminu C než kadeřávek, dále velké množství provitaminu A a bílkovin (vhodný zdroj pro vegany), výjímečně vysoký obsah minerálů a stopových prvků jako: železo, mangan, měď, titan a bór. Podporuje trávení, rozpouští kyselinu močovou (důležité při dně), projímavá, antirevmatická, odvodňuje a působí protizánětlivě.

Pesto z čerstvé bršlice a kopřivy

Léčivé účinky kopřivy Účinné látky obsahuje oddenek, stonek, listy i květy a jedná se například o vitamín C, vitamín B2, provitamín A (beta-karoten), sacharidy, glukoniny, aminokyseliny, železo, vápník, hořčík, mangan, kyselinu křemičitou, mravenčí, šťavelovou, octovou a pantenovou, antioxidační barviva (karotenoidy, chlorofyl a flavonoidy), třísloviny a další látky.
Posiluje celkovou odolnost organismu (imunitní systém), podporuje normální činnost cévní a dýchací soustavy, udržuje v normálu kardiovaskulární systém, podporuje normální činnost ledvin, zlepšuje stav kloubů, ulevuje od pocitu těžkých nohou, pomáhá vylučovat přebytečnou vodu z organismu, urychluje léčbu ran, regeneruje stav pokožky a odstraňuje lupy, dodává organismu osvěžení, vitalitu a energii a u mužů přispívá k normální funkci prostaty.

Další přízpěvky Petradmina:

Pohádky od Filípka
Oleje a octy
Bylinky pro děti