Bylinné oleje, octy a medy

Bylinkové oleje jsou hlavně součástí našich bylinných léčebných kúr, ale dají se užívat i samostatně na lepší trávení (mátový), na podporu imunitního systému (rakytníkový) nebo na očistu (kopřivový). Základem je kvalitní bio slunečnicový olej za studena lisované doplněný několikaměsíční macerací kvalitních bylinek – jejich listů, rozemletých semen, slupek nebo kořenů.

OLEJE

RAKYTNÍKOVÝ OLEJ na posílení imunity, trávení (250 ml/200 Kč nebo 500 ml/350 Kč)

ČISTÍCÍ OLEJ – čistí  játra a trávící soustavu. obsahuje kořen i list z pampelišky, vlaštovičník, bršlici kořen a ostropestřec semena. (330 ml/150 Kč).

MÁTOVÝ OLEJ působí na zažívací problémy, zklidňuje při nevolnostech a podporuje vykašlávání (250 ml/150 Kč)

 

 

 

 

 

 

 

OCTY

BIO JABLEČNÝ OCET Z JABLEK Z NAŠEHO SADU

Podporuje srážlivost krve, příznivě ovlivňuje menstruaci, přispívá ke zdraví cév a k tvorbě červených krvinek. Další velkou předností jablečného octa je jeho neobyčejně vysoký obsah draslíku. Draslík je prvek potřebný pro správnou činnost srdce, k tvorbě a ukládání krve a k dosažení klidu a tělesné rovnováhy. Pomáhá snižovat hladinu cholesterolu. Odkyseluje organismus a urychluje zažívání. Kromě toho se jablečný ocet používá k inhalacím, ke kloktání, k výplachům, jako zábal, obklad či přísada do koupele.

0,7 l / 100 Kč

 

 

 

 

 

BYLINKOVÉ MEDOSIRUPY

JSOU SEZÓNNÍ vždy je lepší se poptat na e-mailu nebo telefonu.Vyrábí se asi pěti denním postupným vypařováním na kachlových kamnech kvůli zachování obsahu každé rostliny. Přidáváme jen třtinový cukr. Jsou jemné a mohou se podávat jako meducína po lžičkách nebo jako náhrada za cukr do kaší, salátů, čajů atd. Konzistence medosirupů připomíná med. 

Z BOROVICOVÝCH  výhonků a se sníženým množstvím třtinového cukru.

PAMPELIŠKOVÝ z květů pampelišek se sníženým množstvím třtinového cukru.

Z KVĚTU BEZU se sníženým množstvím třtinového cukru.

LEVANDULOVÝ se sníženým množstvím třtinového cukru.

RÝMOVNÍKOVÝ se sníženým množstvím třtinového cukru.

ŠALVÉJOVÝ  se sníženým množstvím třtinového cukru.

lahev 0,33l /150 Kč