Bylinné oleje, octy a medy

Bylinkové oleje jsou hlavně součástí našich bylinných léčebných kúr, ale dají se užívat i samostatně. Základem je kvalitní bio slunečnicový olej za studena lisované doplněný několikaměsíční macerací kvalitních bylinek – jejich listů, rozemletých semen, slupek nebo kořenů.

RAKYTNÍKOVÝ OLEJ

Rakytníkový olej má příznivé účinky na zažívací ústrojí, podílí se na snížení škodlivého cholesterolu, působí jako silný antioxidant, posiluje imunitní systém a neutralizuje volné radikály. užívání: lžíce ráno na lačno a večer před spaním. nebo do salátů, kaší, a jiných jídel. jako masážní olej zklidňuje pokožku.vhodný na problematickou pleť i vrásky. Příznivě působí na kůži po opalování a na hojení popálenin. ošetřuje také vlasy ve formě zábalu.Složení: slupky a semena rakytníku, sluneč, olej za studena lis. obsahuje celou řadu přírodních látek: karotenoidy, karoteny, tokoferoly, vitamíny B1, B2, B6, C, E, K1, F, glyceridy kyseliny olejové, linoové, palmitové a kyselinu arachidonovou. Vyrábí se delším macerováním rozemletých semen a slupky v kvalitním oleji. Semena obsahují až 13,1 % léčivého oleje. Plody obsahují 15 mikroprvků, jako je železo, mangan, hliník a jiné.

. (250 ml/220 Kč)

 

ČISTÍCÍ OLEJ

Složení: ostropestřec mariánský, pampeliška kořen a list, kopřiva kořen a list, bršlice kořen a bio slunečnicový olej za studena lisovaný.Čistí organismus od toxinů a posiluje zažívání, podporuje činnost jater.

Užívání: 2x denně 1 polévkovou lžíci ráno na lačno a večer před spaním. 

 

(330 ml/150 Kč).

 

 

 

 

 

Olejíček KUCKÁLEK

Složení: Tymián, šalvěj, mateřídouška, šalvěj, a sedmikráska  květ, bio slunečnicový olej za studena lisovaný.

Užívání: při nachlazení nebo kašli vmasírujeme do do hrudní oblasti. Olejíček lze užívat i vnitřně na zklidnění kašlání. 1 kávovou lžičku 3x denně. Pro děti i dospělé. 

50ml/150 Kč

 

 

 

 

 

BIO JABLEČNÝ OCET

(Z JABLEK Z NAŠEHO SADU)

Podporuje srážlivost krve, příznivě ovlivňuje menstruaci, přispívá ke zdraví cév a k tvorbě červených krvinek. Další velkou předností jablečného octa je jeho neobyčejně vysoký obsah draslíku. Draslík je prvek potřebný pro správnou činnost srdce, k tvorbě a ukládání krve a k dosažení klidu a tělesné rovnováhy. Pomáhá snižovat hladinu cholesterolu. Odkyseluje organismus a urychluje zažívání. Kromě toho se jablečný ocet používá k inhalacím, ke kloktání, k výplachům, jako zábal, obklad či přísada do koupele.

0, 5 l / 100 Kč

0,7 l / 130 Kč

 

BYLINKOVÉ MEDO-SIRUPY

JSOU SEZÓNNÍ vždy je lepší se poptat na e-mailu nebo telefonu.Vyrábí se asi pěti denním postupným vypařováním na kachlových kamnech kvůli zachování obsahu každé rostliny. Přidáváme jen třtinový cukr. Jsou jemné a mohou se podávat jako meducína po lžičkách nebo jako náhrada za cukr do kaší, salátů, čajů atd. Konzistence medosirupů připomíná med. 

Z BOROVICOVÝCH  výhonků a se sníženým množstvím třtinového cukru.

PAMPELIŠKOVÝ z květů pampelišek se sníženým množstvím třtinového cukru.

RÝMOVNÍKOVÝ se sníženým množstvím třtinového cukru.

TYMIÁNOVÝ se sníženým množstvím třtinového cukru.

SIRUP KUCKÁLEK směs mateřídouška, šalvěj, tymián se snížením obsahem třit.  cukru.

 

lahev 0,33l /150 Kč