Léčebné kúry

Léčebné bylinné kúry jsou pro zlepšení zdravotních problémů nebo při očistách komplexnější, protože obsahují více druhů výrobků, které se společně užívají alespoň po dobu 3- 4 neděl. Pro dosažení efektu je nutné doužívat všechny produkty v balíčku dané kúry.

Aktuálně máme k dispozici:

Kúra na odlehčení trávicího ústrojí, zasloužená odměna pro naše orgány jako tlustá a tenká střeva, játra, žaludek, slezinu.

Kúra pro zlepšení atopického ekzému nebo kožních problémů, posílení slinivky, ledvin a kůže.

Kúra na křečové žíly, posílení jater – ledvin – močových cest a mazání na stažení žil přes kůži.

Kúra na posílení imunitního systému, ideální v době, kdy se daří virům, únavám, nachlazením, a kdy je naše tělo oslabenější, podzim a zima nejideálnější období. Kúru je také možné užívat po prodělání nemoci jako restart.

Kúra proti parazitům, obsahuje 4 lahvičky tinktury, která pročistí během cca. jednoho měsíce užívání tělo od nežádoucích parazitů, které nám ztěžují život. Komplikují nám zažívání, dýchání, způsobují záchvaty kašle, únavu, zhoršení zraku a další. Doporučuje se užívat 1 – 2 za rok.

Kúra na snížení vysokého krevního tlaku, při problémech s tlakem. Během kůry je potřeba omezit nebo vysadit cukry, alkohol, maso, bílé pečivo a další.

Kúra jarní očistná je jedna z nejoblíbenějších a doporučuje se užívat během března-dubna. Naše tělo potřebuje očistný restart po dlouhé zimě a předejít velkým únavám. Kúra mimo jiného čistí i krev, protože už obsahuje čajovou směs z prvních mladých jarních kopřiv a také čerstvé pesto z nasbíraného medvědího česneku.

Kúra ledvinová se doporučuje při dlouhodobější vyčerpanosti, únavě anebo při problémech s ledvinami, jako častá nachlazení, studené nohy, sevřenost těla, problémy s močovým měchýřem apod.

Více o bylinných kúrách:

ODLEHČOVACÍ KÚRA NA ZAŽÍVÁNÍ

v podobě 1 čajové směsi speciálně na trávení, 2 lahviček s tinkturou se směsí bylinek na odlehčení trávícímu ústrojí a 1 lahve oleje s macerovanými bylinkami. Čaj se pije aspoň 2 denně, tinktura 3x 25 kapek za den a olej lžíci ráno a večer nebo přidávat do kaší a míchaných salátů.
Nejde o klasickou očistu organismu, ale o zaslouženou odměnu pro naše trávení, tlusté střevo, slezinu, játra nebo žaludek při delším přetížení zažívání. 550 Kč

 

LÉČEBNÁ KÚRA NA POSÍLENÍ IMUNITNÍHO SYSTÉMU

Složení: 1x rakytníkový olej, 1x čajová směs z bylinek z Třeboce, 2x tinktura se směsí bylinek (50% alkohol, voda a směs bylin z Třeboce) Užívání: Rakytníkový olej 2x denně polévkovou lžíci. Bylinkového čaje hrnek 250 ml vypijte 3x denně. Pijte pomalu po douškách. Tinkturu užívejte 25 kapek 3x denně a nechejte ji nejprve asi minutu působit pod jazykem. Pro lepší účinek je dobré léčebnou kúru užívat každý den do vypotřebení. 650 Kč

 

 

 

 


KÚRA NA OČISTU CÉV
obsahuje 2x čaj a 2x tinkturu.

Čaj: Pastuší tobolka, kopřiva, řebříček, pohanka, měsíček, šípek, bříza, lískový oříšek.Tinktura: Složení: Pastuší tobolka, kopřiva, řebříček, pohanka, měsíček, šípek, bříza, lískový oříšek, alkohol a voda.Užívání 25 kapek 3x denně nechte minutu působit pod jazykem a potom spolkněte. Před použitím protřepat. Pro lepší účinek využívat celou kúru najednou. 500 Kč

 

KÚRA NA SNÍŽENÍ VYSOKÉHO KREVNÍHO TLAKU

1x čajová směs na snížení vysokého krevního tlaku, 2x tinktura na snížení krevního tlaku(50% alkohol, voda a bylina z Třeboce), 1x levandulový olej, 1x Elixír na imunitu. Užívání: Nejdříve užívejte tinkturu na snížení vysokého tlaku , a to 3x denně 25 kapek ponechat v ústech nebo pod jazykem 1 minutu a potom spolknout. Během užívání tinktur doporučuji 3x denně popíjet čajovou směs na snížení tlaku (nejlépe 1 lžička na 250ml horké vody 70 stupňů.)

Po doužívání  tinktury přejít na užívání Elixíru na imunitu Doporučení: Ráno na lačno a večer před spaním vypít 1 lžíci octa rozmíchaného v malé skleničce vody. Popíjet po douškách. Po doužívání octa přejít na užívání levandulového oleje, 2x denně polévkovou lžíci (na lačno ráno a před spaním.)

Během této kúry doporučujeme doužívat vše podle návodu. Během kúry je také zapotřebí omezit nebo přestat jíst rafinovaný cukr, omezit bílkoviny, značně omezit nebo nepít alkohol. Je doporučené se taky vyhnout stresu a častěji si dopřát spánek (i po obědě aspoň na 20-30 minut. 750 Kč

BYLINKOVÁ KÚRA PROTI PARAZITŮM

Složení: 4 x tinktura proti parazitům. Jaro a podzim jsou dobrá doba na pročištění těla od parazitů. Každé jaro a na podzim si připravíme 4 lahvičky tinktury, v nichž převažuje v alkoholu macerovaný ořešák, dále kapradí, tužebník, kurkuma a hřebíček.

Kúra likviduje nepotřebné parazity v těle, které například způsobují komplikace spojené se zažíváním a dýcháním, plísně nebo ranní a večerní záchvaty kašle a další nepříjemnosti.
Sada 4 lahviček tinktury se musí pro lepší účinek dobrat celá. 600 Kč

 

 

 

KÚRA LEDVINOVÁ obsahuje 2x ledvinový čaj, 1x tinktura se směr bylin na podporu ledvin, 1x olej kopřivový nebo očistný. Užívá se po dobu cca. 3 neděl v podobě 3 x denně bylinkového čaje, 2x denně užívání lžíce oleje a 3x denně užívání tinktury. 650 Kč

 

 

 

 

 

 

 


KÚRA NA KŘEČOVÉ ŽÍLY
, podáváme 1x speciální bylinnou směs na posílení jater neb ledvin – záleží v jaké části se křečové žíly nachází, stejně tak 2x tinktury podle umístění problému a do třetice mazání 1x kopřivovou mastí na stažení kůže a žil. 650 Kč

 

 

 

KÚRA NA ATOPICKÝ EKZÉM a jiné kožní problémy. Podáváme 1x speciální bylinnou směs na posílení slinivky a dále 2x tinktury na posílení ledvin a 1x mast z tužebníku jilmového.  650 Kč

 

 

 

 

 

KÚRA JARNÍ ČISTÍCÍ, jak už název napovídá ideální období užívání kúry je březen – duben, obsahuje i čajovou směs čistící s mladou jarní kopřivou. Složení: 2x čajová směs, 2x čistící bylinková tinktura, 1x bio jablečný ocet, 1x čerstvé pesto z medvědího česneku. Doporučujeme užívat ráno, v poledne a večer jablečný ocet smíchaný s vlažnou vodu, na 2dcl/1 lžíce octa a tinkturu 3x denně po 25 kapkách, ponechat minutu v ústech nebo pod jazykem a potom spolknout. Čajovou bylinkovou směs popíjet 3x denně po douškách. Pesto alespoň jednu lžičku denně přidat do jídla nebo na chléb s máslem. Pro lepší účinek je potřeba využívat očistnou kúru celou.

Během užívání kúry doporučujeme doplnit jídelníček kvašený zelím nebo jinou zeleninou. Po celou dobu užívání kúry je ideální přejít na bezmasou stravu, bezlepkové potraviny, omezit nebo vynechat rafinovaný cukr, mléčné výrobky a alkohol. 800 Kč

 

 

Dotazy k očistným kúrám a objednávky na e-mailu: masaze.zdravi@centrum.cz

Balíčky s léčebnou bylinnou kúrou zasíláme i Zásilkovnou.