Bylinkové směsi na čaj

Bylinkové směsi na čaje připravuji ze sušených bylinek, které sbírám převážně u nás v Třeboci. Suším na půdě dřevníku, jak to dělávali naše babičky. Sušené bylinky nadrolím a namíchám bylinkové směsi, ty oblíbené nebo na požádání. 

PŘÍJEMNÝ SPÁNEK-složení meduňka, levandule, vrbovka úzkolistá, lípa květ, chmel, kozlík a mateřídouška. Podporuje zdraví spánek a celkově zklidňuje.

NA POSÍLENÍ LEDVIN-řepík lékařský, kopřiva, rakytník plod a list, pampeliška květ, bříza, zlatobýl a pohanka. Čaj blahodárně působí na ledviny a močový měchýř

NA PRŮDUŠKY A PLÍCE-mateřídouška, rozrazil rezekvítek, kohoutek luční, divizna, meduňka, bezinka, lípa, kopřiva, proskurník a šípková růže. Čaj blahodárně působí na celé dýchací ústrojí.

NA POSÍLENÍ IMUNITY-kopřiva list, máta, lichořeřišnice list a květ, meduňka a rakytník list. Posiluje imunitní systém.

NA OČISTU TĚLA-kopřiva list a kořen, bříza list, bršlice, pampeliška list a květ a vlaštovičník. Čistí celý organismus.

NA ZAŽÍVÁNÍ-fenykl, měsíček květ, chmel, rakytník list, pampeliška list a květ, ostružina list a jahoda list. Blahodárně působí na celé zažívání.

NA SLINIVKU-složení majoránka, máta, mateřídouška, tužebník, hluchavka, měsíček a pampeliška list. Posiluje slinivku a zažívání.

ČAJ NA JÁTRA-svízel, pampeliška květ a list, třezalka, měsíček, vlaštovičník a řepík lékařský. Čaj blahodárně působí na játra a žlučník.

ČAJ NA CÉVY- kopřiva, řebříček, pohanka, pastuší tobolka, lískový oříšek, bříza, šípek a měsíček. Čaj čistí cévy a pomáhá při otocích.

ČAJ NA SNÍŽENÍ KREVNÍHO TLAKU-bazalka posvátná, hloh plod, levandule, medvědí česnek, kopřiva, kardamon a zázvor. Čaj snižuje a upravuje krevní tlak.

Balení 50g/cena 100 Kč

Je možné připravit čaj na vaše přání. Stačí napsat Váš požadavek na petr@navratsamiksobe.cz

 

 

 

Další přízpěvky Petradmina:

Pohádky od Filípka
Oleje a octy
Výrobky pro děti