Bylinkové čaje

Bylinkové směsi na čaje připravuji ze sušených bylinek nasbíraných převážně u nás v Třeboci nebo na Šumpersku. Suší se v nové bylinková sušárně umístěné na půdě dřevníku, jak to dělávali naši předci.

Sušené byliny se nadrolí a namíchají do směsí. Na požádání připravím i směs pro konkrétní zdravotní problémy.

 

PŘÍJEMNÝ SPÁNEK, NA ZKLIDNĚNÍ bylinky jako meduňka, levandule, vrbovka úzkolistá, lípa květ, chmel, kozlík a mateřídouška. Podporuje zdravý spánek a celkově zklidňuje.

NA POSÍLENÍ LEDVIN řepík lékařský, kopřiva, rakytník plod a list, pampeliška květ, bříza, zlatobýl a pohanka. Čaj blahodárně působí na ledviny a močový měchýř

NA PRŮDUŠKY A PLÍCE mateřídouška, rozrazil rozekvítek, kohoutek luční, divizna, meduňka, bezinka, lípa, kopřiva, proskurník a šípková růže. Čaj na celé dýchací ústrojí.

Petrův ČAJ speciální univerzální Petrova směs 53 bylin! Vhodný jako prevence, k dennímu popíjení.

NA POSÍLENÍ IMUNITY kopřiva list, máta, lichořeřišnice list a květ, meduňka a rakytník list. Posiluje imunitní systém, na nachlazení i jako prevence.

NA OČISTU TĚLA kopřiva list a kořen, bříza list, bršlice, pampeliška list a květ a vlaštovičník. Čistí celý organismus.

NA ZAŽÍVÁNÍ fenykl, měsíček květ, chmel, rakytník list, pampeliška list a květ, ostružina list a jahoda list. Blahodárně působí na celé zažívání.

NA SLINIVKU majoránka, máta, mateřídouška, tužebník, hluchavka, měsíček a pampeliška list. Posiluje slinivku, slezinu a zažívání.

ČAJ NA JÁTRA svízel, pampeliška květ a list, třezalka, měsíček, vlaštovičník a řepík lékařský. Čaj působí na játra a žlučník.

ČAJ NA CÉVY kopřiva, řebříček, pohanka, pastuší tobolka, lískový oříšek, bříza, šípek a měsíček. Čaj čistí cévy a pomáhá při otocích.

Balení 50g/cena 100 Kč

Je možné připravit čaj na vaše přání. Stačí napsat požadavek na petr@navratsamiksobe.cz