Sole do koupele

Koupelové bylinkové sole jsem si letos velmi oblíbil. Nejlépe se mi osvědčila hrubozrnná mořská sůl a himalájská (znáte z obchodů zbarvená dorůžova). Nasušené bylinky, nejčastěji levanduli, tužebník, mateřídoušku, kopřivu, měsíček rozdrobím na nejmenší kousky. Smíchám k sobě jednu hodně léčivou bylinu a jednu aromatičtější. Vše pomíchám a potom 3 velké lžíce použiju do vany při koupeli nebo pouze do lavoru na nohy (nebo malou lžičku také do elektrických SPA bublinkových lavorů na koupel a masáž nohou). Doporučuji do všech koupelí přidat i 2 – 3 lžíce SODY.

Sůl má hojící a relaxační účinky. Také se říká, že čistí i po “energetické” stránce. Smývá negativní energie. Po koupeli se neotírejte ručníkem, ale nechejte vodu na sobě zaschnout. V případě, že sůl někomu moc vysušuje pokožku, namažte se například kokosovým olejem nebo některou z domácích  mastiček. A budete jako ZNOVUZROZENI 🙂

 

Letos jsem připravil tyto směsi koupelových solí: 

  • LEVANDULOVÁ S MĚSÍČKEM
  • TUŽEBNÍKOVÁ S MATEŘÍDOUŠKOU
  • KOPŘIVOVÁ S MĚSÍČKEM

Více informací vám rád zašlu: masaze.zdravi@centrum.cz

 

Autor článku:

Petr Lacina

Je příznivcem přírodní medicíny a očistných technik těla, které předává a učí dál. Během posledních let absolvoval semináře u několika učitelů (B. Tichanovský, L. Fotina…)a našel si vlastní způsob, jakým předávat masáže a ozdravné techniky na celkové ozdravení organismu. V roce 2009 dokončil školu reflexní terapie u manželů Patakyových. Prošel také zasvěcením do všech stupňů Reiki a od roku 2010 pořádám kurzy, na kterých dále zasvěcuji své studenty. Vedle ozdravných metod a masáží se aktivně věnuji zdravému pohybu. Od roku 2006 pořádá s týmem instruktorů pravidelné kurzy bojového umění Tai-chi, pravidelné kurzy ZDRAVÁ ZÁDA se cvičením na ozdravení páteře a kloubů a další ozdravné víkendové semináře s různým souvisejícím zaměřením. Kurzy masáží a ozdravné pobyty vede od roku 2010. Vše co předává ostatním, sám také aktivně používá ve svém vlastním životě. „Toto není doba na předávání teorie vyčtené z knih, ale praxe a zkušeností, tedy toho, co a jak používáme a prožíváme ve svém každodenním životě. Všechno co dělá vede k návratu sami k sobě a napojení se na vnitřní moudrost těla.

Další přízpěvky Petra:

Medy a sirupy
Na vlasy
Sole do koupele